Hareketli Burun Ucu Estetiği

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hareketli Burun Ucu Estetiği

Burun yapısına bağlı olarak eskiden bir burnun estetik ameliyatlı olduğu hareketsiz duran burun ucundan anlaşılabilirdi. Doğal burun yapısında yüzdeki mimiklere göre burun da hareket eder, uyku sırasında vs. Hareket kolaylığı sağlar. Burun estetiği ameliyatlarından sonra burnun ucu da kıkırdak dokuyla birlikte uzanır ve gülerken, öpüşürken, ağlarken ya da diğer mimik hareketleri esnasında hareket etmez, stabil bir görünüme neden olabiliyordu. Burun estetiği yaptıran birçok hastanın en büyük şikayeti öpüşürken burnun karşısındaki insana batması, yüzüstü uyuyamamaları, burunlarını silerken burun ucunun sert ve hareketsiz olması, burnun ilk bakışta hareketsizliğinden dolayı estetikli olduğunun anlaşılmasıydı.

Hareketli burun ucu estetiği ile eğer burun yapısı uygunsa burnun üçte birlik alt kısmında bazı yapılar korunarak ve özel teknikler kullanılarak burun ucuna hareket kabiliyeti verilir. Bu şekilde gülümserken ya da çeşitli mimik hareketlerinizde burun ucunuzda yüz kaslarınızla birlikte uyum içinde hareket eder.

Hareketli burun ucu estetiği için burun ucuyla kıkırdak dokunun bağlantısının çok iyi analiz edilmesi gerekir. Burun estetiği yaptıracak kişilerin ameliyat öncesinde 8 değişik açıdan fotoğrafları çekilir ve burun ucu video görüntüleri alınabilir. Burun konuşurken, gülerken ve mimik hareketleri sırasında nasıl hareket ettiği de iyice analiz edilir. Ve yapılacak yeni burun buna göre tasarlanır. Burun ucu düşüklüğü, genişliği ya da ebatı yapılan incelemelere göre tasarlanır ve ameliyat sırasında bu hareketi sağlayacak mekanizmalara uygun dikişler atılır. Böylece burnunuzun kaskatı görünümü hareketli ve doğala en yakın forma getirilir. Hareketli burun ucu estetiği burun ameliyatında burun yapınız uygunsa yapılabilir. Burun kaslarının üç adet bileşeni bulunmaktadır. Bu iç bileşen tek bir parça gibi hareket etmekte olan kıkırdak doku ve etrafı, kayma alanları ve kas yapısından oluşmaktadır. Bu bileşenleri çözmek ve burun ucunun yüz mimikleri ile uyumlu olarak hareket etmesini sağlamak burun yapısına bağlı olmaktadır. Geleneksel yöntemler ve teknikler yerine burun ucunda hareket etmeyi sağlayan dinamik rinoplasti tekniği sayesinde rahat ve doğal bir burun estetiği yapılabilmektedir. Burun ucunun hareket etmesini sağlayan bölgelere dikiş atılmadan ve kas dokuya zarar verilmeden yapılan dinamik burun estetiği ameliyatı sayesinde burun sağa, sola, yukarı ve aşağı hareket etmesi sağlanabilmektedir.

Ameliyat öncesinde ameliyat olacak kişinin gülerken, konuşurken hatta ağlarken burun ucundaki hareketleri incelenmelidir. Bu incelemeler sonucunda uygun stratejik bir planlama yapılmalıdır. Yapılan incelemeler sonrasında burunda tespit edilen sorunlar giderilerek burun ucu hareketli kalacak şekilde ameliyat tamamlanmalıdır. Dinamik rinoplasti tekniği sayesinde ameliyat yapılan hastalar yüz üstü uyuyabilmektedirler. Burunun doğal hareketi olarak öpüşürken burun ucunun yana kıvrılmasında ve gülerken burun ucunun aşağı doğru kıvrılmasında bir sorun görülmemektedir. Dinamik burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Doğru bir burun estetiği ameliyatı için kişinin yüz yapısına uygun burun şekli belirlenmelidir. Kişinin yüz hatlarına uygun yapılan dinamik burun estetiği daha doğal ve sağlıklı olacaktır.

Dinamik rinoplasti tekniğine kadar bir kişinin burun estetiği ameliyatı geçirip geçirmediği burun ucunun hareketine ve esnekliğine bakılarak anlaşılabiliyordu. Artık bu teknik sayesinde bir kişinin burun estetiği ameliyatı geçirip geçirmediğini anlamak oldukça zorlaşmıştır. Ayrıca dinamik burun estetiği ameliyatından sonra dışarıdan görülebilen bir dikiş izi kalmamaktadır. Rinoplasti tekniği kemik gelişimini tamamlamış olan herkese uygulanabilmektedir. Tecrübeli ve uzman ellerde doğru teknikle yapılan bir ameliyat sonrasında burun düşmesi asla olmaz. Burun ucu ve burun orta çatısı dengeli şekilde desteklenirse, ilave kıkırdaklar eklenirse yıllar sonra bile burnunuzda milim oynama olmaz.

Burun estetik ameliyatları öncesi hasta ile muayenelerde stüdyoda çekim ve bilgisayar planlaması yapılmaktadır. Bu planı bir mimar gibi ölçüp ameliyatta törpüleyerek uygulanmaktadır. Burunda ince ayrıntılara çok dikkat edilmesi gerektiği için doğal sonuçlar alınmaktadır. Burun ameliyatı sonrası burunda ağrı oluşma olasılığı düşüktür. Ameliyat öncesinde ameliyat olacak kişinin gülerken, konuşurken hatta ağlarken burun ucundaki hareketleri incelenmelidir. Bu incelemeler sonucunda uygun stratejik bir planlama yapılmalıdır. Yapılan incelemeler sonrasında burunda tespit edilen sorunlar giderilerek burun ucu hareketli kalacak şekilde ameliyat tamamlanmalıdır. Dinamik rinoplasti tekniği sayesinde ameliyat yapılan hastalar yüz üstü uyuyabilmektedirler. Burunun doğal hareketi olarak öpüşürken burun ucunun yana kıvrılmasında ve gülerken burun ucunun aşağı doğru kıvrılmasında bir sorun görülmemektedir. Dinamik burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Doğru bir burun estetiği ameliyatı için kişinin yüz yapısına uygun burun şekli belirlenmelidir. Kişinin yüz hatlarına uygun yapılan dinamik burun estetiği daha doğal ve sağlıklı olacaktır. Geleneksel statik teknikler yerine burun ucuna hareket esnekliği sağlayan dinamik rinoplasti tekniği ile daha doğal ve rahat estetik burun ameliyatları yapılabiliyor. Burun ucunun hareket mekanizmasını engelleyecek noktalara dikiş atılmayarak bazı noktalar korunmakta ve yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket etmesi sağlanmaktadır. Tüm rinoplasti tekniklerindeki gibi kemik gelişimini tamamlamış burun yapısı uygun herkese uygulanabilir. Genel anestezi altında yapılabilir. Bu teknikle burun estetiği bilgisi ve sanatsal bakış açısı çok daha fazla önem kazanır. Doğru bir burun tasarımı, anatomi ve cerrahi teknik bilgisiyle başarıyla gerçekleştirilebilir. Ameliyat olduğu belli olmayan, statik durmayıp hareket edebilen, daha doğal, daha sağlıklı ve daha kullanışlı bir buruna bu teknikle sahip olunabilir.