Burun Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Burun şeklinin düzeltilmesi amacı ile uygulanan estetik operasyon burun estetiği olaral tanımlanmaktadır. Burun estetiği yaptıracak kişilerin alanında tecrübeli cerrahlara başvurması önerilmektedir.

Burun estetiğine; 18 yaşından büyük olan ve psikolojik durumu sağlıklı olan kişiler başvurabilmektedir. 18 yaşından küçük kişiler ise herhangi bir travma sonrasında burun estetiğine ihtiyaç duymaları sonucunda ailelerin izni ile bu ameliyat sürecini yaşayabilmektedir.

Burun estetiği öncesinde doktor ile ameliyat planlaması gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte burun estetiği ameliyatında uygulanacak işlemlere karar verilmekle birlikte ameliyat sonrasında ortaya çıkabilecek görüntüye en yakın görüntü tasarlanmaya çalışılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatları yaklaşık 2 ila 7 saat arası sürmektedir. Anestezi uygulaması altında gerçekleştirilen bu operasyon sonrasında hasta 1 gün hastanede yatırılmaktadır.

Burun estetiği sonrasında ağrı hissi yaşanabilmektedir. Ancak ameliyatı gerçekleştiren doktor ağrı hissinin önüne geçilebilmesi adına ağrı kesici ilaçlar kullanmayı önermektedir. Bu ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır. Aynı zamanda soğuk kompres ile de ağrı hissi hafifletilebilmektedir.