Burun Estetiği Ameliyatı Olmaya Karar Verdiniz Fiyat Konusunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Burun Estetiği Ameliyatı Olmaya Karar Verdiniz Fiyat Konusunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Burun estetiği ameliyatı ya da herhangi bir ameliyat söz konusu olduğunda fiyat aslında karar vermedeki en son faktörlerden biri olmalıdır. Çünkü sağlık parayla ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Ancak çağdaş yaşamın gerçekleri ve günümüz ekonomik koşulları ne yazık ki operasyon ücretini de önemli bir kriter haline getirmiştir.

Ülkemiz hekimleri olarak rinoplasti cerrahisinde çok önemli başarılar ortaya koyduk ve Türk hekimleri olarak dünya çapında ün yaptık.  Yurtdışından gelen hastalar da olmak üzere ülkemizde çok sayıda ameliyat gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla bu ameliyatı yapan hekim sayısı da çok arttı. Bunun sonucu olarak fiyat araştırmasına başlandığında insanı tereddüt ettirecek kadar düşük rakamlardan aşırı yüksek astronomik rakamlara kadar değişen geniş bir ücret skalasının oluştuğu görülüyor.

Güveneceğiniz hekimin seçimini yaparken bir takım kriterlere dikkat edilmelidir. Mantıklı yaklaşım bahsedilen ücret skalasını her iki ucundan da uzak durmakdır. Aşırı uçlar insanı her zaman bir tereddüte sevk eder.

Çok yüksek rakamlar doğal olarak normal bir vatandaşın bütçesini aşacağı  için eleniyor. Bu ücretleri talep eden hekimler için olumsuz bir yargıda bulunmak doğru olmaz ama sağlığı için özen gösteren kişilerin bile bütçesini aşacak meblağlar sözkonusu olabiliyor.

Diğer ucu ise aşırı düşük fiyat grubu oluşturuyor. Bu grupta bir kaç tane önemli unsur var. İlki ameliyatın yapılacağı hastanenin yeterli donanıma sahip olup olup olmadığı sorusudur. Diğeri çalışan hemşire, sağlık personeli anestezi teknisyeni ve destek kadrosu gibi personelin yeterli eğitime sahip olup olmadığı sorusudur. Ayrıca bu ekibin yeterli sayıda olup olmadığı da önemlidir. Bir başka akla gelen soru ameliyat sırasında kullanılan tıbbi malzemenin kalitesidir. Rinoplasti sırasında kullanılan tıbbi ipliklerin zamanından önce erimesi oluşturulan konstrüksiyonun bozulmasına yol açabilir.

Bahsettiğimiz uyarıların ardından önerimiz sonuçlarını görüp değerlendirebildiğiniz, sizde güven uyandıran, her zaman ulaşabileceğiniz, size ameliyat sonrasında da destek olacak bir hekimi seçmenizdir. Sıklıkla hekimler operasyonu yapmak için  hastalarına lüks hastane ya da ekonomik hastane gibi seçenekler sunabilirler. Bu seçim imkanı da size bütçenizi belirlemede yardımcı olacaktır.